Každoročně oceňuje Svitavský klub Laurus osobnost, která se zasloužila o rozvoj, propagaci a reprezentaci města Svitavy.

Letos se stal 16. osobností města Svitavy Mistr kuchař Václav Šmerda, a to za přínos k rozvoji svitavské a české gastronomie. 

Václav Šmerda je jedním z nejvýznamnějších českých odborníků v oboru gastronomie, účastník mnoha zahraničních i domácích kuchařských soutěží a držitel mnoha ocenění, včetně toho nejvyššího a nejprestižnějšího kuchařského ocenění, kterým je Kříž svatého Vavřince.


Postupně získal profesní kvalifikaci Kuchař specialista a následně titul Mistr kuchař. Je členem Asociace kuchařů a cukrářů ČR, členem jejího představenstva a předsedou pobočky Východní Čechy. Působí také jako poradce a konzultant v oboru gastronomie, je lektorem řady seminářů a kuchařských kurzů, spolupracuje s odbornými školami jako externí poradce.


Během své kuchařské kariéry vařil již pro celou řadu osobností, mezi které patřil Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman, španělský král Juan Carlos I., dánský korunní princ Frederik, kardinál Dominik Duka aj.

 

Nově se stal Václav Šmerda akreditovaným komisařem pro soutěže v oboru Kuchař (gastronomické soutěže pořádané AKC ČR a soutěže pod odbornou záštitou AKC ČR).


Se skupinou GTH multicatering spolupracuje Václav Šmerda již několik let jako Executive Chef a supervizor kvality. Mnozí naši klienti i zákazníci tak často mohou ochutnat jeho vynikající pokrmy. My si této spolupráce vážíme a k ocenění i udělené certifikaci gratulujeme.

 

 

Zdroj: Dobrou chuť s Václavem Šmerdou, vydal Svitavský klub Laurus, 2014


» zpět

Co je nového?

 

Noví klienti

Otevřeli jsme další dvě personální restaurace, tentokrát u klientů Honeywell v Olomouci a Pragoprojekt v Praze.

 

 

» více informací

» archiv novinek

 

Veselé Velikonoce!

Krásné Velikonoce z GTH!

 

 

» více informací

» archiv novinek

 

Jaro je tady!

Krásné jaro...

 

 

» více informací

» archiv novinek